AromaTouch terapia esenciálnymi olejmi dōTERRA

aromatouch masáž

 • Je silná, no neinvazívna aplikácia ôsmich špecifických esenciálnych olejov Certifikovanej čistej terapeutickej triedy (CPTG) dōTERRA, ktoré podporujú mentálne i fyzické zdravie, napomáhajú človeku cítiť sa dobre aj na emocionálnej úrovni a celkovo pôsobia harmonizujúco na telo i psychiku.
 • V podstate ide o jemnú relaxačnú masážnu metódu, ktorá spája umenie aromaterapie a masáže, pri ktorej aplikujeme jemnou masážou esenciálne oleje pozdĺž energetických meridiánov a viscerálnych kontaktných bodov chodidiel,  chrbta a hlavy na pomoc pri balancovaní (zrovnovážnení) sympatických a parasympatických nervových systémov v tele.

Indikácie AromaTouch terapie

Komplexne táto terapia poskytuje pomoc pri napätí a strese, upokojuje bolesti svalov, obnovuje ich činnosť a zlepšuje cirkuláciu krvi a je vhodná pre dospelých, väčšie deti i bábätká (u nich aplikujeme menšie množstvo olejov).

Použite ôsmich esenciálnych olejov v skupinách po dvoch napomáha:

 • uvoľniť nahromadený stres a napätie,
 • podporiť imunitný systém,
 • zredukovať zápalové reakcie v tele,
 • podporiť celkovú homeostázu (rovnováhu) v tele.

Používané oleje:

BALANCE - táto výnimočná zmes (smrek, ružové drevo, kadidlo, vratič) svojou teplou, drevitou arómou vytvára pocit pohody a pokoja prostredníctvom upokojujúcich účinkov na centrálny nervový systém.
LEVANDUĽA - komplexná rastlina a zabezpečuje široké spektrum činností v tele. Má široký liečebný potenciál: je vynikajúca pri ošetrovaní rán, popáleninách, má schopnosť utišovať, uvolňovať, má široký dopad na myseľ, telo i ducha. Pôsobí mimoriadne relaxačne.
MELALEUCA (čajovník) - sa používa na zmiernenie infekcií, má čistiace vlastnosti, podporuje imunitný systém.
ON GUARD - je to patentovaná zmes (divoký pomaranč, klinček, škorica, eukalyptus, rozmarín), ktorá má čistiace vlastnosti, podporuje imunitnú reakciu tela na invazívne patogény, bojuje s nechcenými baktériami, vírusmi a plesňami.
AROMATOUCH -  zmes (cyprus, majorán, bazalka, grapefruit) je účinná pre všetkých ľudí trpiacimi chronickými a akútnymi ťažkosťami. Zmierňuje podráždenie tkaniva, zrýchľuje cirkuláciu, pomáha zmenšiť svalovú bolesť, napätie a kŕče. 
DEEP BLUE - obsahuje zmes esenciálnych olejov (gaultéria, gáfor, vratič, harmanček modrý, slamienka a osmantus), ktoré poskytujú chladivú úľavu pri boľavých kĺboch a iných ťažkostiach. Zápal je chronickou reakciou imunitného systému a poukazuje na ochorenie alebo zníženú imunitu. Chronický zápal pôsobí aj ako hlavný stresový faktor systémov tela. Deep Blue efektívne podporuje redukciu zápalových reakcií v tele.
DIVOKÝ POMARANČ - spolu s ďalšími citrusovými olejmi je priamym inhibítorom mnohých typov nechcených choroboplodných zárodkov a patogénov v tele.
MäTA - upokojuje tkanivá, zmierňuje citlivosť, má upokojujúci a uľavujúci účinok.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt doTerra oleje

 

Odporúčanie: Pred a po aplikácii odporúčame piť dostatok tekutín (čistej vody, nie kávy, alkoholu), aby sa     odpadové látky a toxíny ľahšie dostali z tela von.


 

Zvýšenú pozornosť pri AromaTouch terapii venujeme:

 • Tehotným a dojčiacim ženám, kde konzultujeme zdravotný stav.
 • Odporúčanie: následne po masáži sa nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu cca. 12 hodín.

 

Iná alternatíva - Aromaterapeutická masáž rúk 

 • Vhodná ako rýchlejšia alternatíva pre veľmi zamestnaných.
 • Ako doplnok klasickej masáže.
 • Ako "ochutnávka" AromaTouch terapie, ktorú však v plnej miere nenahrádza.

Robí sa vždy len jedným olejom, podľa výberu klienta.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aromatouch

 

 

 

 

Eseciálne oleje použité pri AromaTouch terapii

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aromatouch